המזגן קופא? זה מה שצריך לעשות

זה אולי נראה לא סביר שהמזגן שלך יכול לקפוא בישראל, אבל זה למעשה תופעה שכיחה למדי. אם אתם מבחינים בקרח ביחידה החיצונית, בין אם זה על המדחס או על סלילי המאייד, עליכם לכבות את המערכת ולהשאיר אותה כבויה כמה שעות. ישנם מספר גורמים שיכולים לגרום לקפיאתו, ויש כמה דברים שתוכלו לבדוק לפני הזמנת טכנאי להסתכל על המזגן שלך.

בדוק את המסנן
לאחר שהמערכת שלך הופשרה, עליך להפעיל את מאוורר המערכת ולתת לו לפעול למשך 90 דקות. במהלך תקופה זו, בדוק את מסנן האוויר. אם הוא מונע על ידי לכלוך ופסולת, חוסר בזרימת אוויר יכול להיות הסיבה שהוא ממשיך לקפוא.
אם צריך להחליף את המסנן שלך, התקן אחד חדש. חשוב לזכור לעשות זאת כל ארבעה שבועות (או כל מה שמציעים הוראות יצרן המסננים). לאחר מכן תוכל להפעיל מחדש את המערכת כדי לבדוק אם היא פועלת כראוי.

בדוק את זרימת האוויר
השלב השני הוא לבדוק את ניקיון האזורים האחרים של המזגן – רושמים, מחברי צינורות ועבודות צינורות – כדי לוודא שאין שום מניעה לזרימת האוויר. אם אתה יכול, נקה את האזורים המלוכלכים. עם זאת, מומלץ להזמין טכנאי ניקוי מזגנים קרוב לבית לנקות את המזגן באופן מקצועי ולבדוק את הצינורות שלך אם יש נזילות או נזק אפשרי.
בנוסף, חוסר זרימת אוויר יכול להיגרם על ידי סלילי אידוי מלוכלכים, מחסור בצינורות החזרה או צינורות בגודל לא תקין.
אם היחידה שלך עדיין קופאת לאחר טיפול בשתי הבעיות שלמעלה, טכנאי קרוב לבית יוכל לאבחן את הבעיה.

בעיות קירור
אם למזגן שלך חסר קירור בגלל נזילה אפשרית, הוא עלול לקפוא. זה קורה מכיוון שהקירור בסלילי המאייד כבר לא יכול לספוג את החום הדרוש לחימום הסלילים. ככל שקירור צריך להתרחב יותר, כך הוא מקרר את הטמפרטורה. אם הטמפרטורה של סליל ההרחבה יורדת מתחת לקפיאה, הלחות שבחוץ תקפא כאשר היא באה במגע איתה.

סוגיות מכניות
יכולות להיות מספר כלשהו של בעיות מכניות שעלולות לגרום לקפיאת היחידה שלך, כולל מאוורר מפוח שהפסיק לפעול או שאינו מאוזן, מייבש פילטר חסום או כיור בקווי הקירור של המערכת. לכל הבעיות הללו יכולה להיות השפעה על לחץ המערכת שלך, מה שעלול לגרום לקפיאת היחידה.

טמפרטורה חיצונית
כאשר קר מאוד 

שתף באמצעות...

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

אולי יעניין אותך...