ריח רע מהמזגן? כך תצליחו להיפטר ממנו

למזגן יש חלק מרכזי בחיים של כל אחד מאתנו בין אם זה בחודשי הקיץ החמים או בחודשי החורף הקרים המזגן הוא חלק בלתי נפרד.
ריח רע מהמזגן זו בעיה שכיחה מאוד אבל, אין לכם צורך להיבהל וניתן לפתור את הבעיה בצורה פשוטה דרך ניקוי המזגן.

 

סיבות אפשריות להופעת ריח רע מהמזגן

הצטברות עובש

ריחות מיקרוביולוגיים נגרמים מגידול חיידקים וגדילה פטרייתית כמו עובש. ככל שעובש גדל הוא פולט תרכובות אורגניות נדיפות מיקרוביאליות (MVOC). לרבים מה- MVOC אין ריח בעוד שאחרים מפיחים ריח מעופש חריף. ריח זה מהווה אינדיקטור טוב למדי למזגן שלך יש זיהום מיקרוביולוגי וזה אומר שאתה שואף תרכובות המיוצרות על ידי התבנית וכנראה גם שואפים נבגי עובש. חלק מתרכובות אלה נקראות מיקוטוקסינים ועלולות להשפיע על בריאות האדם.

גורמים סביבתיים כמו למשל מזגן הממוקם קרוב למטבח או במטבח יחוו תמיד בעיות ריח מדי פעם בהתאם לתפריט. לא מומלץ להפעיל מזגנים הפתוחים קרוב למטבחים. מאיידים הם בעצם פילטרים דו-יעילים ועושים עבודה טובה בהסרת שומנים ומזהמים אחרים בתפזורת. הוסף לחות וריחות בישול ותקבל תרכובת מסריחה מושלמת שנשארת בכל פעם שהמערכת שלך מופעלת.

אם אתם שורפים קטורת, נרות או משתמשים בשמנים אתרים במפזר, כל אלה יכולים להוסיף לריח חריף לאורך זמן שיכול להיות קשה להסיר אותו. חדרי עיסוי לעיתים קרובות חווים ריחות פאנקיים אלה שהם תוצר דו-ממדי של שמן שהריח פעם לא פוגע לפני שנשרף או מחומם.

פילטרים שלא התייבשו

כאשר אנו מנקים את הפילטרים אנחנו שוטפים עוד תחת זרם מים. במידה והחזרנו את הפילטרים טרם ייבוש מלא יכולה להצטבר לחות שתייצר עובש ורטיבות שיגרמו לריח רע.

תעלת ניקוז לא תקינה

מערכת הניקוד מובילה את המים הנוצרים מחוץ למזגן במידה ותעלת הניקוז לא יושבת כמו שצריך המים יכולים להצטבר ועם הזמן זה יגרום לריח רע ויכול גרם לגרום למזגן לטפטף.

איך למנוע ריח רע מהמזגן

הפתרון הוא קל. תחזוקת המזגן וניקוי המזגן. אם תשמרו על המזגן ותנקו אותו ניקוי יסודי ולא רק את הפילטרים אתם תחסכו לעצמכם גם עלויות חשמל גבוהות יותר וגם תמנעו יצרית עובש במזגן.
ניקוי המזגן הוא חשוב מאוד במיוחד אם רוצים לשמור על המזגן לעורך שנים.

בדקו את הפילטרים. במידה והפילטרים לא יבשים כראוי ורטובים זה יכול לגרום לריח הרע במזגן. במידה וזה לא המקור הזמינו איש מקצוע לפתרון הבעיה.

במידה והטכנאי המזגנים התקין הכל בצורה נכונה (בדגש על תעלת הניקוז) אין חשש ליצירת ריח רע ממזגן חדש.

לא. ריח רע מהמזגן יכול לנבוע מחוסר ניקוי והזנחה. ניקוי המזגן באפן יסודי וחיטוי של המזגן יעביר את הריח הרע ותוכלו לחזור לנשום אוויר נקי.

שתף באמצעות...

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

אולי יעניין אותך...