מזגן מטפטף – סיבות עיקריות ודרכי פתרון

טפטוף מים ממזגן עילי או ממזגן מיני מרכזי זו לא בעיה נדירה – להיפך. כמעט כולנו ניתקל בה בחיינו, ואפילו יותר מפעם אחת. בחלק גדול מהמקרים טפטוף מים מהמזגן אפילו לא מצביע על בעיה רצינית, אבל בהחלט כדאי לטפל בו בהקדם כדי להיפטר מהטפטוף עצמו, וגם כדי למנוע מהבעיה שגורמת לטפטוף להחמיר.

מהן הסיבות לטפטוף במזגן עילי ובמזגן מיני מרכזי?

סתימה במאייד

המאייד הוא החלק במזגן שאחראי לשאיבת האוויר מהחדר ולפליטתו בחזרה בטמפרטורה הרצויה. הלכלוך והאבק שנכנסים יחד עם האוויר אל המאייד עלולים לגרום לסתימה, שבעקבותיה עלול להיווצר טפטוף. 

פילטרים מלוכלכים

מה שאמור למנוע את כניסת האבק והלכלוך לחלקים הפנימיים של המזגן הוא הפילטרים, אך פעמים רבות הם כל כך מלוכלכים שהם כבר לא עושים סינון של האוויר כמו שצריך. בנוסף, כשהפילטרים מלוכלכים המזגן לא מצליח לשאוב את האוויר מהחדר כמו שצריך, ופעמים רבות הוא שואב אוויר מתוך צינור הניקוז. עם האוויר שנשאב מצינור הניקוז נשאבים גם המים שבצינור, וזה מה שגורם לטפטוף.

עיה בצינור הבידוד

צינור הבידוד מחבר בין המעבה לבין המאייד. במקרים מסוימים, כשהבידוד של הצינור נפגע מסיבות כאלו ואחרות, הוא עלול להתחיל "להזיע" ולטפטף.

סתימה בצינור הניקוז

סתימה בצינור הניקוז לא מאפשרת למים להתנקז החוצה מן המזגן, ולכן הוא מתחיל לנזול ולטפטף.

מחסור בגז

רובכם אולי יודעים שכשאין מספיק גז המזגן לא מצליח לעבוד במלוא התפוקה שלו. אך מעבר לכך, מחסור בגז גורם למאייד ולכל המערכת של המזגן לקפוא. במצב כזה, ברגע שתכבו את המזגן, הקרח יימס ויתחיל לטפטף.

אז מה עושים כשהמזגן מטפטף?

כצעד ראשון, מומלץ לנקות את הפילטרים של המזגן בעצמכם ולהחזיר אותם חזרה. אם הטפטוף עדיין לא פוסק, יש להזמין איש מקצוע. שימו לב כי טכנאי מזגנים לא בהכרח יעזור לכם לפתור את הבעיה, כיוון שרוב טכנאי המזגנים אינם מנוסים בניקוי יסודי של מזגנים על כל המכשור והחומרים הנדרשים. כיוון שברוב המקרים טפטוף מים מהמזגן לא מעיד על בעיה רצינית אלא רק על צורך בניקיון מקיף ומעמיק, מומלץ לפנות לניקוי מזגנים יסודי. ביצוע ניקוי יסודי אחת למספר שנים ושמירה על ניקיון שוטף של הפילטרים בין ניקוי לניקוי, יבטיחו מניעה של טפטופים חוזרים גם בטווח הרחוק.

שאלות תשובות

בשלב הראשוני תנסו לנקות את הפילטרים במידה והבעיה ממשיכה צרו קשר עם איש מקצוע.

לא. ברוב המקרים תצטרכו לבצע ניקוי יסודי למזגן ובזה הבעיה תיפטר.

הקפידו לתחזק את המזגן ותבצעו אחד לכמה שנים ניקוי יסודי ועמוק של המזגן.

שתף באמצעות...

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

אולי יעניין אותך...

מדוע יש לכם מזגן מטפטף?

למזגן מטפטף יש כמה סיבות… 1)היציאה מהאגינת הניקוז סתומה וזה גורם לטפטוף של המזגן(הפתרון לזה הוא לפתוח את כל הפלסטיקים של המזגן ולהגיע לאגנית ולפתוח

קרא עוד »