ניקוי מזגן מיני מרכזי

מיזוג מיני מרכזי הוא אחד הפתרונות היעילים לחימום או לקירור של כל הבית בקלות – עד שהמערכת מתחילה לצבור לכלוך. ממש כמו כל מזגן אחר, גם מזגן מיני מרכזי צובר לכלוך עם הזמן, וככל שהלכלוך מצטבר, כך המזגן מתקשה יותר לקרר או לחמם וצורך הרבה יותר חשמל, במידה משמעותית הרבה יותר ממזגן עילי בודד. 

בנוסף, לכלוך שמצטבר לאורך זמן עלול להתפתח לעובש. התוצאה: כל פעם שאתם מפעילים את המזגן, הבית מתמלא באוויר מזוהם וטחוב שגורם לריח לא נעים וגרוע מכך – מסכן את בריאותכם.

איך מתבצע ניקוי יסודי של מזגן מיני מרכזי?

ניקוי יסודי של מזגן מיני מרכזי שונה מאוד מניקוי יסודי של מזגן עילי ומורכב ממנו, כיוון שבמערכת מיזוג מיני מרכזית נדרשת גישה אל המאייד ואל התעלות, שגם הם דורשים ניקיון יסודי. לכן, ראשית יש לבדוק אם קיימת גישה נוחה ואם אין כזאת, אנו מתקינים פתח שירות חדש שמאפשר לנו גישה קלה. 

את המאייד/ סוללה אנו מנקים באמצעות חומר ניקוי ייעודי על בסיס סבון, מברישים אותם היטב ושוטפים בלחץ מים באמצעות קיטור. החומרים בהם אנו משתמשים הם אקולוגיים, ידידותיים לסביבה ואינם מהווים כל סכנה לבני אדם או לחיות המחמד. הלכלוך הרב שנשטף מן המאייד/ הסוללה מצטבר באמבטיה של המזגן, שדורשת גם היא ניקיון יסודי, וכך גם כל שאר חלקי המערכת, אשר עוברים גם חיטוי בנוסף לניקיון המעמיק. 

לאחר שהניקוי הושלם, אנו בודקים שהמערכת כולה פועלת כראוי ומצליחה לספק את הקירור/ החימום הדרושים. ניקוי מזגן מיני מרכזי הוא אמנם תהליך מורכב שמצריך זהירות רבה, עדינות והתמודדות עם חלקים במערכת שהגישה אליהם אינה קלה, אך כאשר העבודה נעשית על ידי אנשי מקצוע מיומנים אין כל סיבה לדאגה – מערכת המיזוג שלכם תחזור אחרי הניקיון לעבוד בצורה טובה הרבה יותר והאוויר שממלא את הבית שלכם יהיה צלול ונקי מתמיד.

הפרמטרים שמשפיעים על היקף הניקוי ועלות הניקוי

ישנם פרמטרים רבים אשר משפיעים על היקף העבודה ויכולים להשפיע על העלות.
אחד מהפרמטרים המרכזיים שמשפיעים היא גישה אל המאייד.
במידה ואין גישה אנו מספקים ומתקינים פתח ייעודי אשר יאפשר קישה נוחה וקלה אל המאייד/הסוללה.
פרמטר נוסף הוא ניקוי התעלות, האם ניתן להגיע לתוך התעלות ולנקות בצורה יסודית.