המזגן לא מקרר? 7 סיבות שאתם חייבים להכיר

המזגן משמש אותנו כמעט בכל חודשי השנה כאשר בקיץ השימוש שלו עולה ואנחנו יכולים לראות בכל שנה שחברת החשמל מפרסת שנשבר שיא בצריכת החשמל.
כולנו מכירים את המקרה שמגיע היום הכי חם בשנה והמזגן פתאום החליט לא לקרר למה זה קורה תוכלו לקרוא בהמשך.

בניגוד למכשירי חשמל אחרים שיש לכם בבית המזגן מצריך תחזוקה ואי תחזוקה בצורה נכונה ותקופתית עלול לפגוע בביצועי המזגן ולבזבז לכם חשמל מיותר.

מסנן אוויר סתום

אם המזגן לא מתקרר, פילטר האוויר עלול להיות סתום. במקרה כזה, אוויר אינו יכול לזרום כראוי מה שמפחית מאוד את יכולת הקירור של המזגן. או לנקות את מסנן האוויר או להחליף אותו לפי הצורך.

סלילים מלוכלכים

אם המזגן אינו מקרר מספיק, סלילי הקבל עשויים להיות מלוכלכים ועמוסים באבק. במזגן, הקבל הוא כמו רדיאטור שמפזר חום (שהוסר מהאוויר). סליל הקבל חייב להיות נקי כדי להפיץ את החום בחוץ. ככל שהסלילים מתלכלכים המזגן הופך להיות פחות יעיל, מה שמקשה על קירור החדר. אם הסלילים מלוכלכים מספיק, היחידה לעולם לא תהיה קרה מספיק ולא תוכל לקרר את החדר.
במצב כזה מומלץ לבצע ניקוי למזגן.

גז קירור לא מספיק

גז הקירור מסתובב דרך סלילי המאייד ומקרר את האוויר שזורם מעליו ובסופו של דבר שולח אוויר קר לחדר. לכן כאשר רמת גז הקירור הזה הופכת להיות לא מספקת, המזגן אינו מצנן. בשלב זה התקשרו לטכנאי מזגנים למילוי גז קירור.

מדחס פגום

מדחס הוא הלב של יחידת מיזוג אוויר האחראית על קירור החדר שלך. אם המזגן לא מתקרר, המדחס עלול להיות פגום. המדחס הוא מנוע שדוחס את הקירור או את נוזל הקירור ומפיץ את הקירור דרך סלילי המאייד והמעבה. אם המדחס משתבש מחזור הקירור לא מתחיל והמזגן אינו מקרר.

תרמוסטט פגום

תרמוסטט הוא חיישן שמרגיש את טמפרטורת החדר ומשדר אל המדחס להתחיל או להפסיק את מחזור הקירור. אם התרמוסטט פגום, המזגן אינו מתקרר או עלול להתקרר ברציפות.

חלקים פגומים

הסיבות הטכניות האחרות האפשריות שמאחורי מזגן שאינו מתקרר יכולות להיות קבל הפעלה פגום של המדחס, לוח בקרה פגום, תרמיסטור רע, נימי חנק, מנוע פגום וכו '.

טמפרטורת אטמוספירה גבוהה

למזגן יש טמפרטורת פעולה אופטימלית (טמפרטורת הסביבה) בה הוא יכול לעבוד בצורה היעילה ביותר. אם הטמפרטורה עולה מעל למגבלת הטמפרטורה האופטימלית, יעילות המזגן יורדת. מתישהו כל כך חם בחוץ שמגיעים לשלב בו המדחס מפסיק לעבוד לחלוטין.

שתף באמצעות...

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

אולי יעניין אותך...

ניקוי וחיטוי מזגנים מקצועי – רלוונטי היום יותר מתמיד

כדאי לקרוא

ניקוי המזגנים הוא דבר מאוד חשוב שצריך לעשות לפחות כל 3 שנים. מכיוון שכאשר שהמזגן מתלכלך הוא עובד פחות טוב ולוקח יותר חשמל. ואתם נושמים

קרא עוד »